Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

HydroTruck lepszy od Polonii

dm 2023-02-16 09:03:00

W meczu 25. kolejki Suzuki 1 Ligi koszykarze HydroTrucku Radom wygrali 88:69 z Polonią Warszawa. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie.

Po meczu HydroTruck-Polonia

autor: HydroTruck

Napędzany przez duet Kaheem Ransom - Filip Zegzuła HydroTruck z każdą minutą starcia z beniaminkiem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn prezentował się coraz lepiej. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze byli bliscy uzyskania dwucyfrowej przewagi, ale po trójce Samsona Barnes-Thompkinsa przyjezdni zmiejszyli stratę do wyniku 26:22.

Dwie trójki oraz wejście pod kosz Jakuba Zalewskiego kilka chwil później pozwoliło radomianom objąć prowadzenie 41:30. Gospodarze dobrze panowali nad piłką, ograniczając do minimum straty. W całym spotkaniu miejscowi popełnili tylko cztery takie błędy - przy 15 rywali, co zaprocentowało korzystnym wynikiem po przerwie.

Mimo przegranej walki pod tablicami HydroTruck trzecią kwartę wygrał 23:12, w końcówce spotkania uzyskując przewagę 26 punktów.

20 punktów dla HydroTrucka rzucił Damian Jeszke. 17 punktów i 9 asyst miał Kaheem Ransom. Filip Zegzuła zakończył zawody z dorobkiem 14 punktów i 7 asyst. Najlepszym punktującym Polonii był Patryk Gospodarek - 13 punktów.

HydroTruck dzięki wygranej powrócił na pierwsze miejsce w tabeli Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Radomianie mają tyle samo punktów co Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Turowem Zgorzelec. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (19 lutego) o godz. 18.

HydroTruck Radom - KKS Polonia Warszawa 88:69 (26:22, 18:15, 23:12, 21:20)

HydroTruck: Jeszke 20, Ransom 17, Patoka 14, Zegzuła 14, Zalewski 13, Pietras 7, Sowa 2, Rojek 1, Formella, Olender, Sadło.