Czarni nadal bez zwycięstwa w hali RCS

dm, wksczarni.pl 2022-11-21 08:34:00

W meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali u siebie 0:3 z Cuprum Lubin. Dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego to dziewięta porażka w tym sezonie.

autor: wksczarni.pl

Cerrad Enea Czarni Radom do starcia w hali Radomskiego Centrum Sportu podchodzili z jednym nastawieniem - zwyciężyć przed własną publicznością i zakończyć serię pięciu porażek z rzędu. Po drugiej stronie siatki zameldował się zespół Cuprum, który do Radomia przyjechał podbudowany zwycięstwem nad drużyną PGE Skry Bełchatów.

Spotkanie w hali sportowej przy ul. Struga 63 lepiej rozpoczęli goście. Siatkarze Pawła Ruska przeważali w pierwszej odsłonie w każdym elemencie. Lubinianie swoją przewagę udowodnili w polu serwisowym oraz skuteczności w wyprowadzanych akcjach ofensywnych. Dowodem tego była aż siedmiopunktowa przewaga (16:9). Cuprum wygrał premierową odsłonę 25:17.

W drugiej partii ponownie więcej powodów do zadowolenia mieli siatkarze z Lubina. Podopieczni Jacka Nawrockiego długo nie mogli objąć prowadzenia w secie, a goście utrzymywali kilka punktów przewagi nad swoim przeciwnikiem. Cerrad Enea Czarni Radom również w drugim secie musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 25:20.

W trzecim secie trener WKS-u, Jacek Nawrocki zdecydował się na kilka zmian w podstawowym składzie. Od pierwszych minut na placu gry mogliśmy oglądać m.in. Wiktora Nowaka, Daniela Gąsiora oraz Macieja Nowowsiaka. Wprowadzone zmiany wlały nadzieję, w serca kibiców z Radomia. Wojskowi mieli nawet przewagę czterech "oczek" (18:14). Niestety Cuprum nie tylko odrobił straty, ale w decydujących momentach seta wyszedł na prowadzenie (23:20). Cuprum wygrał trzeciego seta 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Czarni ciągle nie wygrali w hali Radomskiego Centrum Sportu...

W następnej kolejce Wojskowi zagrają na wyjeździe ze Skrą Bełchatów. Mecz odbędzie się w środę (23 listopada) o godz. 16:15.

Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 0:3 (17:25, 20:25, 21:25)

Czarni: Woicki 1, Schulz 2, Łukasik 14, Firszt 6, Tammemaa 7, Lemański 8, Masłowski (libero) oraz Gąsior 1, Nowak 1, Rusin, Nowowsiak (libero), Borges.

Cuprum: Pająk 2, Kapica 7, Kovalov 14, Berger 15, MBaye 2, Pietraszko 11, Szymura (libero) oraz Czerny, Kubicki 2.

MVP: Alexander Berger (Cuprum).