Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Czarni bez szans z Wartą Zawiercie

dm, wksczarni.pl 2022-10-06 11:20:00

W meczu 2. kolejki nowego sezonu PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali w hali RCS z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Dla podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach.

autor: Adam Kurasiewicz/Cerrad Enea Czarni Radom

Mecz w hali Radomskiego Centrum Sportu znakomicie rozpoczął się dla zespołu gospodarzy. Podopieczni Jacka Nawrockiego bardzo dobrze radzili sobie w elemencie bloku i zyskali szybko przewagę (9:3). Niestety, w kolejnych wymianach radomianie mieli spore problemy ze skończeniem swoich akcji ofensywnych, a goście wyraźnie poprawili się w elemencie ataku, dzięki czemu szybko odrobili stratę i zbliżyli się do Cerrad Enea Czarnych Radom na jeden punkt (9:8). Siatkarze Michała Winiarskiego po chwili wyrównali stan seta, a następnie wyszli na prowadzenie (16:14). Mimo ogromnej woli walki i determinacji, Wojskowi nie zdołali już zbliżyć się do swojego przeciwnika, przegrywając premierową odsłonę 25:22.

W drugim secie gra zespołu z Zawiercia znów na początku nie zachwycała, a Cerrad Enea Czarni Radom bardzo sumiennie wykorzystywali każdą nadarzającą się kontrę, dzięki czemu wyszli na prowadzenie (8:5). Skutecznie bloki ekipy Aluron CMC Warty pozwoliły odrobić stratę i ponownie jak w pierwszym secie, to Cerrad Enea Czarni Radom w drugiej części seta musieli "gonić wynik". Aluron wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (16:13), a w decydującym momencie partii, drużyna Michała Winiarskiego miała pięć punktów przewagi (21:16). Wojskowi zdołali zdobyć w tym secie już tylko dwa "oczka", a goście wygrali 25:18.

Trzeci set jak się okazało, był ostatnim w środowe popołudnie w hali Radomskiego Centrum Sportu. Drużyna z Zawiercia postawiła przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając trzecią partię 25:16, a w całym meczu 3:0. Cerrad Enea Czarni Radom po zwycięstwie w Lublinie, tym razem zaznali goryczy porażki. Kolejny pojedynek zespół Jacka Nawrockiego rozegra 10 października, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem PlusLigi - BBTS-em Bielsko-Biała.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała.

Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 18:25, 16:25)

Czarni: Woicki, Schulz 14, Mauricio 4, Łukasik 8, Tammemaa 7, Lemański 6, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Nowak, Rusin 4, Firszt.

Warta: Tavares 3, Konarski 16, Kwolek 15, Kovacevic 12, Rejno 7, Zniszczoł 8, Danani (libero) oraz Łaba, Rajsner, Dulski, Kozłowski.

MVP: Dawid Konarski (Warta).