Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Budowa Centrum Sportowo-Szkoleniowego "Radomiak" coraz bliżej

dm, radomiak.pl 2022-09-01 17:39:00

Jest gwarancja otrzymania pierwszych pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego na radomskiej Koniówce. Dobrą wiadomość dla mieszkańców Radomia, a przede wszystkim młodych zawodników trenujących w Akademii Radomiaka, przekazał Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. W inwestycję od samego początku jest mocno zaangażowany Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan. W ostatnich dniach Prezydent Miasta Radom wydał pozwolenie na realizację pierwszego etapu całego przedsięwzięcia.

1 września 2022 r. – to ważny dzień w historii naszego Klubu. Dziś został wykonany kolejny krok w kierunku budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego na Koniówce. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk poinformował na briefingu prasowym, zorganizowanym w miejscu, gdzie mają powstać nowoczesne obiekty piłkarskie, o gwarancji uzyskania dofinansowania na inwestycję z programu wspierania rozwoju infrastruktury klubów Ekstraklasy i I ligi służącej szkoleniu dzieci i młodzieży, w kwocie 7 mln zł. To odpowiedź na pismo, jakie złożył Radomiak S.A. - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Wydaje się, że już nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w tym miejscu powstało piękne centrum szkoleniowe dla młodych piłkarzy Radomiaka. Wiem, że klub już dysponuje pozwoleniem na budowę - powiedział minister Bortniczuk i zaznaczył, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony nabór wniosków do programu.

Uczestniczący w briefingu Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan, podkreślił, że z całą inicjatywą jest związany emocjonalnie. Według niego inwestycja wzmocni Akademię Radomiaka, byśmy w przyszłości w zielono-białych barwach mogli oglądać jak najwięcej wychowanków. - Jest to ważna inicjatywa dla całego miasta. Wszyscy mieszkańcy będą mieli z tej inwestycji bardzo wiele pożytku i satysfakcji - stwierdził Poseł Bielan i na koniec dodał: - Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco!

Centrum Sportowo-Szkoleniowe to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Radom, Klubu Radomiak S.A. i Fundacji Radomiak Radom. Pierwsza oficjalna informacja o budowie Centrum Sportowo-Szkoleniowego na Koniówce światło dzienne ujrzała w lutym br. Nasz klub bardzo szybko odpowiedział na ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki program. W czerwcu br. Rada Miejska w Radomiu na wniosek prezydenta Radosława Witkowskiego przyjęła stosowną uchwałę, na mocy której inwestor - Fundacja Radomiak Radom będzie mogła kupić grunty z 99-procentową bonifikatą.

Na Koniówce powstanie nowoczesny kompleks treningowy, z którego korzystać będą dzieci i młodzież szkolące się w Akademii Radomiaka i szkółkach partnerskich naszego klubu. Za projekt odpowiada radomski architekt Robert Kornatka. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie pierwsze prace obejmujące budowę całorocznego, pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska ze sztuczną nawierzchnią krytego balonem i zaplecza szatniowego oraz boiska z podgrzewaną płytą, mogą ruszyć jeszcze we wrześniu. Projekt zakłada budowę w sumie sześciu boisk treningowych, w tym jednego z zadaszoną trybuną, boiska do gry w beach soccera, a także bursy, szkoły sportowej, sali gimnastycznej, sali konferencyjnej, stołówki i siłowni oraz pełnej infrastruktury towarzyszącej.

Komentarze naszych czytelników

 • 10% z każdego ankesu

  2022-09-01 20:14:30

  Trzech największych łapówkarzy w historii Radomia: alkoholik, dyhektoh i Qń

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-01 23:17:58

  SZACUNEK PANIE BIELAN OD RADOMIA.

 • prokurator społeczny

  2022-09-02 08:53:25

  Prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kotwickiemu. Radny PiS, jadąc z nadmierną prędkością, potrącił na przejściu dla pieszych nastolatki. Jedna z nich odniosła poważne obrażenia. Kotwickiemu grozi do ośmiu lat więzienia.

  Radny przyznał się do spowodowania wypadku

  Radny zasiądzie na ławie oskarżonych pod zarzutem spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

  Nastolatka z obrażeniami zagrażającymi życiu

  Karany już wcześniej za zbyt szybką jazdę

  Prokuratorzy prowadzący postępowanie zasięgnęli też informacji z bazy kierowców, którzy byli karani za wykroczenia drogowe. Okazało się, że Piotr Kotwicki był kilkakrotnie karany mandatami za naruszenie przepisów o ruchu drogowym, w tym dwukrotnie wiązało się to z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

 • Mieszkaniec

  2022-09-02 20:12:09

  Panie Bielan Radom dziękuję!

 • SSędzia Suski

  2022-09-03 12:13:42

  Tak blisko jak Bielan w przyszłych wyborach do Euro Parlamentu w Radomiu zostanie wybrany. Strzela karniaki ze spalonego. W bramce i na obronie sam prezes ze Skurkiewiczem stol. 

 • SSędzia Suski rusko białoruski

  2022-09-03 12:13:59

  Tak blisko jak Bielan w przyszłych wyborach do Euro Parlamentu w Radomiu zostanie wybrany. Strzela karniaki ze spalonego. W bramce i na obronie sam prezes ze Skurkiewiczem stol. 

 • PO to dno

  2022-09-04 18:59:07

  To jest stawką tych wyborów: czy Polacy decydują o tym, kto rządzi, czy decyduje się o tym w Berlinie

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych