Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Żołnierze 6. MBOT pomogą seniorom dotrzeć do punktów szczepień

dm, WOT 2021-05-18 10:23:00

Pomoc w dotarciu do punktu szczepień i powrocie do domu, wsparcie procesu rejestracji i przekazanie niezbędnych informacji. Terytorialsi z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oferują wsparcie w przeprowadzeniu procesu szczepienia.

To propozycja dla osób powyżej 70. roku życia, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień czy z rejestracją. - Napływają do nas niepokojące informacje na temat niskiego wskaźnika wyszczepialności wśród osób "70 plus". Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy seniorzy są w stanie samodzielnie zarejestrować się, czy dotrzeć do punktu szczepień, dlatego żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oferują swoją pomoc. Odpowiednio przygotowani i przeszkoleni terytorialsi zapewnią transport seniora do punktu szczepień oraz jego bezpieczny powrót do miejsca zamieszkania. Udzielą także wskazówek dotyczących rejestracji, a po zabiegu będą monitorować ich samopoczucie - wymienia ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Aby skorzystać z propozycji żołnierzy wystarczy zadzwonić na specjalną infolinię i zgłosić chęć otrzymania pomocy. Infolinia czynna jest codziennie w godzinach 7:30 - 19:30 pod numerem telefonu: 800 100 115.

- Pomoc oferowana przez żołnierzy obrony terytorialnej jest wyrazem szacunku dla osób starszych, ich mądrości życiowej i doświadczenia, z którego czerpać możemy wszyscy. Zachęcam do kontaktu z nami i do zaszczepienia się - dodaje ppłk Łukasz Baranowski.

Przypomnijmy, żołnierze 6. MBOT od początku pandemii wspierają seniorów. Wśród podejmowanych przez terytorialsów w południowego Mazowsza działań znalazły się m.in.: dostarczanie posiłków czy pomoc w zrobieniu zakupów. Żołnierze wspierają również domy pomocy społecznej i oddziały szpitalne, w których przebywają osoby starsze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych