Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Zmiany w komunikacji po otwarciu wiaduktu [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-10-18 09:22:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z otwarciem wiaduktu u zbiegu ulic Struga i Kozienickiej (inwestycja spółki PKP PLK), od dnia 20 października 2021 roku (środa) będą przywrócone stałe trasy linii 17, 21, 22 i 26. Objazd linii 10 pozostanie aż do odwołania.

Przywrócone zostaną stałe trasy autobusów miejskich linii 17, 21, 22 i 26:
- linia 17: Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Kozienicka, Fołtyn;
- linia 21: aleja Grzecznarowskiego, aleja Wojska Polskiego, Żółkiewskiego, Kozienicka, Struga, Żwirki i Wigury;
- linia 22: Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Zwolińskiego, Rajec Szlachecki;
- linia 26: Wernera, Kelles-Krauza, Struga, Kozienicka, Żółkiewskiego, Kozienicka, Rajec Poduchowny.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Os. Gołębiów I 11 i 16 (w obu kierunkach, przy pętli linii 1 i 9); Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 (w obu kierunkach); Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04 (w obu kierunkach).

Autobusy linii 22 jadące w stronę pętli Lasowice będą naprzeciwko Galerii Słonecznej ponownie zatrzymywały się na przystanku Struga / pl. Jagielloński 04 (czyli w okolicach kładki), a nie na Struga / pl. Jagielloński 02 (na początku zatoki).

Ze względu na prace drogowe prowadzone na ulicy Fołtyn i możliwość obsługi ulicy Holszańskiej wyłącznie od strony ulicy Żółkiewskiego do odwołania zostanie utrzymana dotychczasowa trasa objazdu dla autobusów linii 10, obowiązująca od 1 września 2021 roku. Utrzymane zostanie funkcjonowanie przystanków tymczasowych Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 03 i 04 (w obu kierunkach), lecz po przywróceniu stałych tras linii 22 i 26 będą one obowiązywały jedynie dla linii 10.

Uwaga! Na linii 9 wszystkie kursy będą na stałe wykonywane wyłącznie na trasie pomiędzy pętlami Os. Prędocinek i Os. Gołębiów I (w dni wolne od pracy linia 9 nie będzie już wykonywała kursów wariantowych do pętli Gołębiów / Fołtyn).

Ze względu na powyższe zmiany tras będą skorygowane rozkłady jazdy linii 17, 21, 22 i 26.

Inwestorem budowy tego wiaduktu była spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych