Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Zmiana przystankowa na alei Wojska Polskiego

dm, MZDiK 2021-10-20 14:20:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z obowiązującą organizacją ruchu w rejonie ronda Popiełuszki, od dnia 20 października 2021 roku (środa) przystanek Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 12 (w kierunku tego ronda) nie będzie obowiązywał na trasie linii 21.

W trakcie przebudowy alei Wojska Polskiego i ronda Popiełuszki nowa zatoka przystankowa powstała zgodnie z projektem na wysokości stacji paliw. Było to jedyne miejsce, gdzie w tej okolicy mogła ona zostać zlokalizowana. Jej początek znajduje się bezpośrednio za wjazdem na teren stacji paliw, a koniec bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów przy rondzie Popiełuszki. Przed wjazdem na teren stacji jest pas do skrętu w prawo i skarpa wiaduktu, dlatego nie było tam - ze względów bezpieczeństwa - możliwości lokalizacji przystanku. Ewentualne wyznaczenie go bezpośrednio za wiaduktem (kosztem likwidacji pasa do skrętu w prawo) nie byłoby dla pasażerów korzystne, bo dojście do strefy ekonomicznej na Gołębiowie byłoby stamtąd dłuższe niż z przystanku Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (większość wysiadających tam osób udaje się właśnie w tę stronę).

Wyjazd z zatoki odbywa się na prawy pas ruchu alei Wojska Polskiego, przeznaczony do jazdy na rondzie w prawo i prosto. Dotychczas wspomniany przystanek obowiązywał dla autobusów linii 17, które kursowały tam prosto - w ulicę Kozienicką. Zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu i wymogami bezpieczeństwa nie ma możliwości zmiany pasa, zarówno na przejściu dla pieszych, jak też dalej - na samym rondzie. Z tego powodu po przywróceniu stałej trasy linii 21 (od 20 października) przystanek Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 12 nie będzie dla niej obowiązywał. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Radomiu pozostaje on natomiast udostępniony dla przewoźników prywatnych, którzy mogą tamtędy realizować kursy w kierunku Kozienic lub Zwolenia (na rondzie Popiełuszki prosto lub w prawo).

Najbliższy przystanek dla autobusów komunikacji miejskiej linii 21 jadących w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w stronę ulicy Struga). Dojście od niego najkrótszą trasą w kierunku strefy ekonomicznej (rejon ulic Kozienickiej, Tarnobrzeskiej i Fołtyn na Gołębiowie) jest dłuższe zaledwie o około 60-70 metrów w porównaniu z dojściem wokół powiększonego ronda Popiełuszki od przystanku zlokalizowanego przy alei Wojska Polskiego.

Przystanek Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 (w kierunku ulicy Lubelskiej) będzie nadal obowiązywał na trasie autobusów komunikacji miejskiej linii 21.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych