Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Zasady odwiedzin w radomskim szpitalu

dm 2021-05-19 14:10:00

Radomski Szpital Specjalistyczny wprowadził możliwość odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu na oddziałach niecovidowych. Do szpitala mogą wejść tylko osoby, których bliscy są w stanie zagrożenia życia lub w ciężkich fazach choroby.

Pozwolenie na odwiedziny wydaje kierownik oddziału lub lekarz dyżurny. Ze względu na panującą epidemię szpital zdecydował o ograniczeniu spotkań do maksymalnie 15 minut, będą się one odbywały w ścisłym reżimie sanitarnym: z zachowaniem dystansu, obowiązkową maseczką i obowiązkową dezynfekcją.

Małym pacjentom przebywającym w oddziale dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego może towarzyszyć jedna osoba. Osoby przebywające przy dziecku muszą stosować maseczkę i dezynfekować ręce.

Zakaz odwiedzin obowiązuje nadal w szpitalu tymczasowym i oddziale obserwacyjno - zakaźnym RSzS. Osobom, których odwiedzanie nie jest możliwe z racji wprowadzonych ograniczeń, mogą być przekazane niezbędne przedmioty, m.in. przybory toaletowe, ręczniki, bielizna osobista w jednorazowym opakowaniu (reklamówka, worek) podpisanym imieniem i nazwiskiem pacjenta oraz zawierającym nazwę oddziału, w którym przebywa pacjent.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych