Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

XII LO pomaga Polakom na Kresach

dm 2019-12-03 14:35:00

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu kolejny raz zaangażowało się w akcję "Paczka na Kresy", której organizatorem jest Fundacja "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom".

- Co roku w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę darów, takich jak artykuły spożywcze, środki czystości, lekarstwa - mówi Jolanta Kwiecień, nauczycielka języka angielskiego w XII LO i opiekun Samorządu Uczniowskiego, dodając: - Jako koordynator akcji jestem dumna z moich podopiecznych, których działania sprawiły, że tegoroczne przedsięwzięcie cieszyło się rekordowym powodzeniem. Dzięki zaangażowaniu naszych licealistów oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 zebraliśmy ponad 150 kg darów, które trafią do naszych rodaków ze wschodu.

- Nasze liceum bardzo aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Mamy wspaniałą młodzież, której na sercu leży dobro innych ludzi. Dlatego też pamiętamy o naszych rodakach żyjących za granicą. Dary, które zbieramy, trafiają do Polaków na Litwie i Białorusi, najczęściej są to rodziny wielodzietne i osoby starsze, chore, niepełnosprawne - powiedział dr Radosław Lis.

Wolontariusze Fundacji odwiedzili w ostatnich latach ponad pięć tysięcy polskich rodzin żyjących na Kresach. W tym roku na Litwę pojadą także uczniowie XII LO, którzy osobiście przekażą zebrane dary osobom najbardziej potrzebującym.

Zaraz po świętach Bożego Narodzenia uczniowie XII LO planują kolejne działania charytatywne, których przejawem będzie m.in. koncert w wykonaniu licealistów i ich nauczycieli w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych