Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Wystawa poświęcona kardynałowi Wyszyńskiemu stanęła na Rynku

dm, TVP3 Warszawa 2021-06-06 17:05:00

Plenerowa wystawa poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu stanęła na radomskim Rynku. Została przygotowana z okazji zbliżającej się beatyfikacji Prymasa i do tej pory prezentowana była tylko raz - na Jasnej Górze.

Wystawa „Per Mariam Soli Deo – Przez Maryję samemu Bogu” to kilkanaście plansz ze zdjęciami ukazującymi całe życie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fotografie zarówno znane, jak i wcześniej niepublikowane, pochodzą ze zbiorów Archiwum Instytutu Prymasowskiego. Kardynał był ważną postacią dla radomian, stąd Muzeum im. Jacka Malczewskiego zdecydowało o wykupieniu licencji do ekspozycji - czytamy na stronie warszawa.tvp.pl.

- Bardzo przejmował się losem robotników radomskiego czerwca ‘76 roku, zawsze był w te sprawy bardzo zaangażowany - mówi dr Adam Duszyk, zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Komentarzami do kalendarium są słowa Jana Pawła II i samego kardynała Wyszyńskiego. Wystawa będzie prezentowana na rynku do połowy czerwca. Potem ruszy w trasę.

- Wystawa będzie mogła wędrować po całej naszej ziemi mazowieckiej, ale przede wszystkim radomskiej. Już jest duże zainteresowanie parafii, ale też i urzędy gmin są w zainteresowane jej wystawieniem - mówi Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Parafie zainteresowane wystawą mogą ją wypożyczyć na 2 tygodnie. Muzeum zapewnia też pomoc w organizacji transportu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych