Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Wymiana nawierzchni odcinka alei Wojska Polskiego. Wyznaczono objazd [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-08-14 08:22:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami na odcinku alei Wojska Polskiego, w dniu 14 sierpnia 2021 roku (sobota) w godzinach około 6:00-22:00 będzie tam zakaz ruchu kołowego w jednym kierunku. Zostanie wyznaczony objazd, także dla autobusów linii 21.

Firma Budromost-Starachowice będzie w tym czasie przeprowadzała gwarancyjną wymianę nawierzchni odcinka alei Wojska Polskiego. Będzie to dotyczyło wyłącznie jezdni prowadzącej w stronę ulicy Słowackiego, na odcinku między ulicą Ogrodniczą a placem Matki Bożej Fatimskiej. Jezdnia ta zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od ulicy Odrodzenia. Oznakowany objazd zostanie wyznaczony ulicami Odrodzenia, Długojowską, Ogrodniczą i Słowackiego do placu Matki Bożej Fatimskiej (rondo na Idalinie). Ruch pojazdów na rondzie i na drugiej jezdni alei Wojska Polskiego (w stronę ulicy Lubelskiej) będzie odbywał się w tym czasie bez zmian.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic i do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę. Prosi jednocześnie o nieparkowanie samochodów na wyznaczonej trasie objazdu.

Autobusy linii 21 będą w godzinach około 6:00-22:00 (dotyczy wszystkich kursów w stronę pętli Os. Prędocinek, oprócz pierwszego, czyli o 5:02 z Wincentowa) jeździły następującym objazdem w tym rejonie: Lubelską, aleją Wojska Polskiego, Odrodzenia, Długojowską, Ogrodniczą, Słowackiego i aleją Grzecznarowskiego.

W trakcie trwania powyższego objazdu będą nieczynne przystanki Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 01 (w kierunku Słowackiego) oraz Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (w kierunku Słowackiego). W zamian zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy Odrodzenia / Wojska Polskiego (NŻ) 01 (w kierunku Długojowskiej). Będą poza tym obowiązywały stałe przystanki Długojowska / Odrodzenia 01 (w kierunku Ogrodniczej) oraz Słowackiego / Gromadzka 10 (w kierunku ronda).

Z powodu wydłużenia trasy linii 21 autobusy mogą kursować w kierunku Prędocinka z opóźnieniami.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych