Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Wszystkie oddziały radomskiego szpitala pracują normalnie

dm, UM Radom 2021-05-17 15:05:00

Od dziś wszystkie oddziały Radomskiego Szpitala Specjalistycznego znów pracują zgodnie ze swoimi specjalnościami. W związku ze zmniejszającą się liczbą chorych na COVID-19, do swojej podstawowej pracy wróciły oddziały, które były przekształcone w covidowe, czyli: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologiczny, urologiczny, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz ortopedyczno-urazowy.

Dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pozostaje zabezpieczonych 100 łóżek w szpitalu tymczasowym oraz 26 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Po kilka łóżek covidowych jest też wydzielonych na innych oddziałach.

- Liczba zakażeń koronawirusem jest coraz mniejsza, dlatego już dwa tygodnie temu wystąpiliśmy do wojewody mazowieckiego o zgodę na powrót przekształconych oddziałów do swej normalnej pracy. Myślę, że na tę decyzję wielu pacjentów czekało. Mam jednocześnie nadzieję, że kolejnym krokiem na drodze do pełnej normalności będzie pełne otwarcie wszystkich przychodni podstawowej opieki zdrowotnej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych