Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

WSA uchylił decyzję dotyczącą zawieszenia w czynnościach dyrektora radomskiego szpitala

dm 2021-07-30 16:35:00

- W sporze z Ministrem Zdrowia racja była po mojej stronie! Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję dotyczącą zawieszenia w czynnościach dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Marka Pacyny - napisał na Facebooku prezydent Radosław Witkowski.

Sprawa dotyczyła przygotowań do uruchomienia szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Sąd, rozpatrując skargę stwierdził, że Minister Zdrowia oparł się wyłącznie na opiniach Wojewody Mazowieckiego i dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ.

- Nie zgromadził materiału dowodowego niezbędnego do rzetelnego rozpatrzenia sprawy i nie uwzględnił wszystkich istotnych okoliczności. Obecnie pracą radomskiego szpitala znów kieruje Marek Pacyna, a ja mam nadzieję, że dla ministra Adama Niedzielskiego będzie to cenna lekcja, że ochrona zdrowia powinna być wolna od polityki. Zgodnie z wyrokiem WSA, Minister Zdrowia musi zapłacić po 200 złotych Markowi Pacynie i Gminie Miasta Radomia tytułem kosztów postępowania sądowego - dodaje prezydent.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych