Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Wodociągi Miejskie w Radomiu przygotowały ciekawą aplikację

dm, gitd.gov.pl 2021-08-03 08:31:00

Dobre praktyki z zakresu NBS i BZI w zarządzaniu wodą opadową w miastach pokazuje aplikacja jaką Wodociągi Miejskie w Radomiu przygotowały w ramach projektu LIFERADOMKLIMA-PL.

Przypomnijmy, pełna nazwa programu brzmi: Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia przygotowały aplikację demonstracyjną, symulującą retencję krajobrazową.

Zapoznając się z aplikacją, na początek warto rozszyfrować skróty. NBS (z ang. nature based solutions) - rozwiązania oparte na przyrodzie, BZI - błękitno-zielona infrastruktura. Wchodząc do aplikacji i klikając na jej poszczególne elementy (np. plac miejski, osiedle, galerie handlowe, można dowiedzieć się jak wykorzystać te obiekty dla ochrony klimatu. Aplikację można obejrzeć TUTAJ.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych