Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Woda na Borkach przydatna do kąpieli. Zakończenie prac w ramach projektu LIFE

dm, UM Radom 2021-06-29 17:00:00

Woda w zalewie na Borkach jest przydatna do kąpieli - poinformowało Biuro Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu. To efekt zakończenia prac w ramach projektu LIFE na zbiorniku i stawach kolmatacyjnych

Komunikat dotyczący bieżącej oceny jakości wody w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu wydał po przeprowadzeniu oceny wizualnej oraz po badań mikrobiologicznych próbek wody.

Oznacza to w praktyce, że radomianie mogą w pełni korzystać z uroków zalewu zmodernizowanego w ramach programu LIFE. 15 czerwca 2021 r. podpisany został protokół odbioru prac budowlanych na zbiorniku Borki i stawach kolmatacyjnych. Kolejnym etapem projektu LIFE na tych obiektach jest przeprowadzenie badań monitoringowych potwierdzających skuteczność wprowadzonych rozwiązań.

Punktem wyjścia do projektowania były opracowane na początku okresu realizacji projektu badania i inwentaryzacje, w tym modelowanie hydro-dynamiczne dla optymalizacji sedymentacji i usuwania zanieczyszczeń w zbiornikach kolmatacyjnych, badania bioróżnorodności i właściwości fizykochemicznych wody. Ich wyniki stanowią bazowe dane, względem których prowadzone będą działania monitoringowe.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych