Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Waryńskiego i Wyszyńskiego w SPPN od przyszłego tygodnia

dm, MZDiK 2021-08-11 13:25:00

Na włączonych w styczniu bieżącego roku do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego ulicach Waryńskiego i Wyszyńskiego, opłaty zaczną być pobierane od 16 sierpnia - poinformował MZDiK.

Dotychczas strefa tam nie obowiązywała, ponieważ spółka Wodociągi Miejskie prowadziła w tym miejscu roboty związane z wymianą podziemnych instalacji.

Przypomnijmy, że od 7 stycznia bieżącego roku, na mocy uchwały Rady Miejskiej w Radomiu, zostały dołączone do SPPN trzy ulice: 25 Czerwca (pomiędzy rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego), Malczewskiego (pomiędzy placem Kazimierza Wielkiego a ulicą Kelles-Krauza) oraz Niedziałkowskiego (pomiędzy ulicami Żeromskiego a Kelles-Krauza). Opłaty zaczęły być na nich pobierane od 28 kwietnia - po zainstalowaniu nowych parkomatów.

Formalnie włączono wspomnianą uchwałą do strefy również całe ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego. Ze względu na roboty Wodociągów Miejskich w Radomiu i związane z tym ograniczenia w ruchu, wciąż jednak nie trzeba tam płacić za postój pojazdów. Zmieni się to od poniedziałku, 16 sierpnia 2021 roku. Wtedy przy obydwu drogach zostaną uruchomione parkomaty.

Ulica Wyszyńskiego pozostanie jednokierunkowa w stronę Waryńskiego, bo po jednej stronie są miejsca postojowe. Powiększenie strefy nastąpiło na wniosek mieszkańców. W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, iż ulice te stały się parkingiem zwłaszcza dla osób pracujących w miejscach objętych SPPN, uniemożliwiając ich mieszkańcom postoje pojazdów w rejonie miejsca swojego zamieszkania, natomiast innym kierowcom rotacyjne parkowanie. Rozszerzenie obszaru strefy o ulice sąsiadujące z tymi dotychczas nią objętymi ma pozwolić zwiększyć rotację samochodów, a tym samym spowodować, że prawdopodobieństwo skorzystania z wolnych miejsc parkingowych będzie znacznie wyższe.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych