Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

W niedzielę w Radomiu utrudnienia w ruchu

cir 2021-09-11 09:39:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w niedziele 12 września w Radomiu czekają nas utrudnienia w ruchu związane z Uliczką Tradycji i imprezą rowerową Co za jazda!

W związku z Uliczką Tradycji, od godziny 8:00 w niedzielę do około 12:00 w ponedziałek wystąpią utrudnienia i zmiany w ruchu w okolicach Resursy Obywatelskiej. Nie będzie można wjeżdżać na odcinek ulicy Struga (od Malczewskiego do Kelles-Krauza), tylko w dniu 12 września zamknięta będzie także ulica Wąska oraz ulica przy placu Jagiellońskim. Wymienione ulice będą zamknięte dla pojazdów i przeznaczone tylko dla uczestników Uliczki Tradycji. Zamknięte dla ruchu drogi można omijać ulicami Malczewskiego i Kelles-Krauza (w kierunku wschodnim) bądź Witolda, Stańczyka i Malczewskiego (w kierunku zachodnim).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków lub poleceń osób kierujących ruchem podczas korowodu oraz wyścigu, a w miarę możliwości o omijanie tej części Radomia.

Z kolei w związku z przejazdem rowerzystów (impreza Co Za Jazda!), w godzinach około 10:00-11:00 wystąpią utrudnienia . Kolumna rowerzystów ruszy o godzinie 10:00 z Rynku, po czym przejedzie pod nadzorem policji ulicami Wolność, Reja, Tybla, Czumy, Malczewskiego, Stańczyka, Kilińskiego, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, Słowackiego, Szeroka Droga. Punkt docelowy to Rzeczniów.

Przejazd może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu na większości linii.

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz do zachowywania szczególnej ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w sąsiedztwie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych