Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Utrudnienia podczas przemarszu pielgrzymek

dm, MZDiK 2021-08-06 07:53:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem pielgrzymek na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2021 roku (czwartek i piątek) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej w Radomiu, zwłaszcza w jego południowej części.

W dniu 5 sierpnia grupa pielgrzymkowa nr 18 z Kozienic przejdzie drogą wojewódzką nr 737 przez miejscowości Antoniówka i Rajec Poduchowny oraz fragmentem ulicy Kozienickiej w Radomiu do kościoła w Rajcu Szlacheckim, przed którym została zaplanowana przerwa obiadowa. Po tej przerwie nastąpi dalsza część przemarszu do kościoła przy ulicy Wernera na Kapturze. Przejście grupy nastąpi w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie około 12:00-13:00 i 15:00-17:00. Z kolei w godzinach około 16:00-18:00 przez Małęczyn Nowy, Janów oraz ulice Skaryszewską, Słowackiego, Idalińską, Grzebieniową i Źródłową na Malczew (gdzie zaplanowano nocleg) przejdzie grupa pielgrzymkowa nr 23 ze Zwolenia.

W dniu 6 sierpnia zaplanowane są natomiast przemarsze kilkunastu grup pielgrzymkowych przez Radom. W godzinach porannych (od około 6:30 do około 9:00) będą one ruszać z poszczególnych parafii i kierować się na południe miasta (głównie przez Borki i Jeżową Wolę). Dwie grupy (nr 6 i 21) zatrzymają się przed kościołem Miłosierdzia Bożego przy ulicy Starokrakowskiej, natomiast pozostałe będą maszerowały dalej w kierunku Kowali, gdzie zaplanowano przerwę obiadową.

Uwaga! Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest w bieżącym roku organizowana z obostrzeniami epidemicznymi. Przewodnicy poszczególnych grup otrzymali zgodę organizatorów na podejmowanie autonomicznych decyzji dotyczących przemarszu. Oznacza to, że podane powyżej przewidywane godziny i trasy przejścia pielgrzymów przez teren Radomia mogą zostać w razie potrzeby zmienione (dlatego utrudnienia mogą wystąpić również w innych miejscach).

Nad bezpieczeństwem przemarszu grup pątników będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi kierowców o zachowanie ostrożności na trasach przejścia pielgrzymów. Przemarsze mogą spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu autobusów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych