Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Uroczyste ślubowanie policjantów

dm, KWP 2021-07-26 10:00:00

Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do jednostek macierzystych. Komendant Wojewódzki wraz z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem wręczyli odznaczenia państwowe i resortowe.

Punktualnie o godz. 11 meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu insp. Waldemarowi Wołowcowi, podinsp. Krzysztof Kmieciak. Następnie ślubowanie złożyło 92 policjantów, w tym 24 policjantki.

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa, które stanowią bardzo ważne zobowiązanie: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Nowo przyjęci funkcjonariusze odbędą kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych województwa mazowieckiego i tam pełnić będą dalszą służbę.

Po uroczystym ślubowaniu Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec wręczyli Medale za Długoletnią Służbę, które przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako „nagrodę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”. Nadano także odznaki „Zasłużony Policjant”.

Gratulacje nagrodzonym oraz nowo przyjętym do służby policjantom złożył Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec.

– Szanowni Państwo, gratuluję odznaczeń. Stanowią one formę podziękowań od mieszkańców Mazowsza za zapewnienie przez Państwo porządku publicznego. 30 lat temu podjąłem taką samą, dobrą decyzję, a noszenie munduru policyjnego, to dla mnie honor i zaszczyt. Życzę Państwu wytrwałości i cierpliwości, by stać się poważnym elementem mazowieckiej Policji.

Do życzeń komendanta dołączył się także Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

– Te medale, to dowód wdzięczności od społeczeństwa. To też dodatkowa zachęta do jeszcze lepszego działania, lepszej służby. Nowi policjanci powinni pamiętać, że bezradni, samotni, zagubieni – Ci wszyscy ludzie powierzają swoje sprawy Państwa odpowiedzialności i profesjonalizmowi. Każdy człowiek zasługuje na szacunek. To praca, w której trzeba mieć świętą cierpliwość. Chcę byście ten dzień wspominali, jako ważny w Państwa życiu i dziękuję, że zdecydowaliście się Państwo zostać policjantami.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, doceniając postawę mazowieckich funkcjonariuszy w czasie działań mających na celu zwalczenie wirusa ptasiej grypy, której epidemia wybuchła kilka miesięcy temu na Mazowszu, postanowił wyróżnić szefa jednostki najbardziej zaangażowanej w walce z pomorem, insp. Witolda Lemańskiego, który do połowy lipca pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie. Komendant Wojewódzki Policji insp. Waldemar Wołowiec wyróżnił natomiast koordynatora KWP zs. w Radomiu ds. walki z ptasią grypą - podinsp. Krzysztofa Bieleckiego, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych