Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień oficerski policji

dm, KWP 2021-05-25 08:27:00

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, garnizon mazowiecki policji zyskał 68 oficerów. Akty mianowania wręczył nadinsp. Michał Ledzion, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu.

Na placu przed budynkiem KWP zs. w Radomiu odbyła się uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych policji. Tuż przed ceremonią nadinsp. Michał Ledzion, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu oddał hołd przed pomnikiem upamiętniającym funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945, który został odsłonięty w 2019 roku.

Nadinsp. Michał Ledzion w słowach skierowanych do policjantów podkreślał jak ważny to dzień, nie tylko dla nowych podkomisarzy, ale również dla całej formacji policyjnej w Polsce, a w szczególności dla garnizonu mazowieckiego policji, a dzięki zdobytemu wykształceniu będą mogli w pełni realizować zadania w codziennej służbie. Wszystkim zebranym życzył także powodzenia w dalszej służbie na terenie Mazowsza.

Wśród mianowanych, których na placu było 46, znaleźli się m.in.: podkom. Krzysztof Boruch z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP, podkom. Grzegorz Ryłko z Laboratorium Kryminalistycznego KWP, podkom. Kamila Farbiś-Lisek z KMP w Radomiu, podkom. Martyna Tersa z KMP w Radomiu, podkom. Michał Prokopczyk z KPP w Grójcu, podkom. Krzysztof Kosiorek z KKP w Sierpcu czy podkom. Łukasz Michalski z KMP w Radomiu.

W uroczystości udział wzięli również Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu - insp. Jakub Gorczyński, mł. insp. Dariusz Brzezicki - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i kapelan KWP zs. w Radomiu, ks. Jarosław Rożek.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych