Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

''Uniwersytet jest perłą w koronie naszego miasta''. Rektor Łukasik wyjawia plany na przyszłość radomskiej uczelni

Damian Markowski 2016-03-07 14:10:00

Ponownie wybrany na funkcję rektora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu - prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, na dzisiejszej konferencji prasowej, podsumował swoją ostatnią kadencję oraz wyjawił główne cele na najbliższe cztery lata. - Chcę dokończyć pewnego dzieła stworzenia silnego ośrodka akademickiego - mówił.

Zbigniew Łukasik

Zbigniew Łukasik był jedynym kandydatem na rektora UTH na lata 2016-2020. Jak zaznaczył, jest bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, gdyż był on lepszy niż ostatnio. - Za moją kandydaturą zagłosowało aż 57 osób, a tylko dwie osoby były przeciw - powiedział rektor-elekt. Więcej o ponownym wyborze Zbigniewa Łukasika na rektora radomskiego Uniwersytetu - tutaj.

Na pytanie, czym przekonał swoich wyborców, rektor odpowiedział: - Myślę, że osiągnięciami, którymi nasz Uniwersytet się w ostatnich latach charakteryzował, tj. stabilizacja finansowa, uruchomienie nowych kierunków, m.in. kierunek prawo, czy 40 nowych specjalności. Po 6 latach wyników ujemnych - jeśli chodzi o finanse - w końcu wyszliśmy na plus. Nasi nauczyciele akademiccy dostali podwyżki, co jest ewenementem na skalę światową - cieszył się rektor Łukasik, który dodał: - Przez ten okres podpisaliśmy 50 umów o współpracy z firmami zewnętrznymi. Staramy się współpracować z władzami miasta, a na dodatek wyremontowaliśmy dwa domy studenckie, w których są teraz warunki wysoko europejskie.

Następnie rektor wyjawił plany na przyszłość. - Uruchomimy nowe kierunki - mam tu na myśli m.in. - tak wyczekiwany kierunek lekarski, tj. medycyna. Jesteśmy w trakcie realizacji tego przedsięwzięcia, to wszystko trwa, w mojej ocenie za długo, ale nic nie możemy na to poradzić. Z naszej strony wszystko już zrobiliśmy, czekamy na decyzję ministerstwa - mówił. Ponadto Zbigniew Łukasik poinformował o otwieranym od nowego roku akademickiego, kierunku wokalno-aktorskim na wydziale sztuki.

- Oczekujemy również na decyzję ws. dwóch kluczowych dla uczelni projektów. Pierwszy jest to projekt na kwotę 58 mln, a będzie to rewitalizacja i wyposażenie centrum badawczo-laboratoryjnego nauk biomedycznych, natomiast drugi na kwotę ponad 53 mln i będzie to utworzenie laboratoriów technologiczno-materiałowych na rzecz innowacyjnego przemysłu - poinformował rektor UTH.

Rektor-elekt mówił również o tym, że radomska uczelnia uzyskała na zasadzie udostępnienia - teren nad zalewem domaniowskim. - Chcemy tam zorganizować ośrodek badawczo-szkoleniowy dla pracowników i studentów - wyjaśnił Zbigniew Łukasik.

Na zakończenie rektor Łukasik powiedział: - Chcę dokończyć pewnego dzieła stworzenia silnego ośrodka akademickiego, ponieważ jest to wizytówka Radomia. Uniwersytet jest perłą w koronie naszego miasta, dlatego liczę na większe zainteresowanie się Uniwersytetem przez władze miejskie. Wszyscy bowiem chcemy dalszego rozwoju naszej uczelni.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych