Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Ukryty transport odpadów

dm, gitd.gov.pl 2021-08-27 15:07:00

Kierowca polskiej ciężarówki przewoził m.in. odpady ze sklepów, nie przestrzegając żadnych przepisów, które regulują transport tego rodzaju ładunku. Nie posiadał odpowiednich dokumentów, a pojazd nie był oznakowany wymaganą tabliczką napisem „odpady”. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na krajowej „dwunastce” w Radomiu, patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw należący do polskiego przewoźnika. Inspektor, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, zaczął podejrzewać, że w naczepie mogą znajdować się odpady. Nakazał kierowcy zdjęcie plomb firmowych i jej otwarcie. Okazało się, że obok pojemników do przewozu żywności, stoją także palety z odpadami w postaci makulatury i folii z tworzywa sztucznego.

Kierowca ciężarówki twierdził, że nie wiedział o tym, że przewozi odpady. Nie były one wpisane w okazanym do kontroli dokumencie przewozowym. Dalsza kontrola wykazała kolejne nieprawidłowości w przewozie odpadów, m.in. brak oznakowania ciężarówki tabliczką z napisem „odpady”.

Za stwierdzone nieprawidłowości wszczęto postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. O sprawie poinformowano również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który będzie prowadził swoje czynności. Przedsiębiorcy grożą kary pieniężne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych