Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Trwa przebudowa ulicy Marii Fołtyn

dm, MZDiK 2021-05-17 15:07:00

Roboty rozbiórkowe i ziemne oraz prace przy budowie kanalizacji deszczowej trwają obecnie na rozbudowywanej ulicy Fołtyn na radomskim Gołębiowie, a także na przebudowywanej pobliskiej pętli autobusowej przy ulicy Holszańskiej. Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Zakończy się za około sześć miesięcy - w listopadzie bieżącego roku.

Foto: UM Radom

Przy rozbudowywanym fragmencie ulicy Fołtyn, którego nawierzchnię stanowią wyeksploatowane płyty betonowe, są prowadzone roboty rozbiórkowe pozostałości po dawnym rurociągu łączącym ciepłownię Północ z kilkoma pobliskimi zakładami. Ciepłociąg od wielu lat jest już pod ziemią, ale wzdłuż drogi pozostały betonowe elementy po jego starym przebiegu. Teraz konieczne jest ich usunięcie, ponieważ kolidują one z planowanymi pracami drogowymi. Wykonane zostało już około 80 procent robót w tym zakresie. Tam, gdzie betonowe podpory już zniknęły, trwają prace ziemne i budowana jest kanalizacja. Przekładane są tam poza tym instalacje energetyczne. Nie powoduje to większych utrudnień w ruchu, bo roboty są prowadzone głównie obok ulicy.

Przypomnijmy, że zakres robót na ulicy Fołtyn obejmuje między innymi budowę asfaltowej jezdni wraz z kanalizacją deszczową, zatokami parkingowymi, ciągiem pieszo-rowerowym i chodnikami. Parkujące w zatokach samochody nie będą wycofywały bezpośrednio na ulicę, bowiem dojazd do miejsc postojowych będzie odbywał się nowymi drogami przebiegającymi równolegle do głównej jezdni. Powstaną one obok prawie całej ulicy. Będą także zjazdy do posesji i oświetlenie LED-owe. Inwestycja obejmuje odcinek o długości 1,14 kilometra. To niemalże cała ulica Fołtyn. Na pętli przy ulicy Holszańskiej będą dwa stanowiska odjazdowe oraz dwie zatoki - jedna dla autobusów, zaś druga dla samochodów.

Przebudowana ulica Fołtyn usprawni dojazd do firm w strefie przemysłowej. Poprawi się tam także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Skróci się ponadto czas przejazdu autobusów komunikacji miejskiej linii 10. Wykonawcą tej ważnej inwestycji jest firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Koszt zadania wynosi około 10,2 miliona złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych