Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Trwa przebudowa budynku po dawnym gimnazjum. Będzie tam m.in. przedszkole

dm 2021-04-22 15:53:00

Trwają prace przy przebudowie i adaptacji do nowej funkcji budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Kujawskiej w Radomiu. Zanim powstanie tam przedszkole z oddziałami integracyjnymi dla 190 dzieci oraz poradnia psychologiczno - pedagogiczna, budynek potrzebuje kompleksowej przebudowy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Foto: UM Radom

- Wraz z moim zastępcą Mateuszem Tyczyńskim, dyrektorem Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu - Eugeniuszem Kaczmarkiem oraz przedstawicielami wykonawcy, odwiedziliśmy plac budowy - dodaje prezydent.

Zgodnie z projektem, obiekt przy ulicy Kujawskiej zostanie podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która obecnie mieści się przy ul. Toruńskiej. Na drugim piętrze budynku przy Kujawskiej zostanie dla niej przygotowanych 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna i pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się także teren wokół obiektu. Powstanie m.in. plac zabaw, zostaną posadzone drzewa i krzewy. Wszystkie prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych