Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

dm, UM Radom 2021-06-03 09:59:00

50 tysięcy radomian wzięło do tej pory udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis potrwa do końca września.

- Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi, którzy przeprowadzają wywiady telefonicznie. Ale najłatwiej spisać się samodzielnie poprzez stronę spis.gov.pl i do tej formy zachęcamy. Zajmuje to najwyżej kilkanaście minut - mówi sekretarz miasta Michał Michalski.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Radomiu przy ul. Kilińskiego 30. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach przeszkolony pracownik urzędu pomoże w wypełnieniu formularza. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel. 48 3620733, 48 3620222, 48 3620632, email: mbs@umradom.pl).

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych