Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Tragiczny finał Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76. Nie żyje uczestnik biegu

dm 2021-06-27 17:17:00

Jeden z uczestników Półmaratonu Radomskiego Czerwca '76 stracił przytomność na trasie biegu. Mimo reanimacji życia 49-letniego mężczyzny, nie udało się go uratować.

W niedzielę, tradycyjnie jak co roku, zorganizowano Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Niestety, na trasie biegu doszło do tragedii. Niecałe 50 metrów przed metą na bieżni stadionu MOSiR przy ul. Narutowicza, upadł mężczyzna. Na pomoc uczestnikowi półmaratonu ruszyli ratownicy medyczni. Mimo trwającej blisko pół godziny reanimacji, życia 49-latka nie udało się uratować.

Mężczyzna dzień wcześniej brał udział w innym biegu. - Rozmawialiśmy po tym, jak zakończył sobotnie zawody. Czuł się dobrze, szykował się już do niedzielnego półmaratonu. Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci tym, co się stało. Ja wcześniej ukończyłem wyścig, całą sytuację widziałem z trybun stadionu - powiedział dziennikarzom znajomy 49-latka.

Okoliczności śmierci mężczyzny będzie wyjaśniać radomska policja. Ze względu na śmierć uczestnika biegu, organizatorzy zrezygnowali z oficjalnej dekoracji zwycięzców. Pamięć 49-latka uczczono także minutą ciszy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych