Czwartek 15 maja
Zofii, Nadziei, Berty

Tłumy radomian na Pikniku Strażackim nad zalewem Borki [ZDJĘCIA]

Aneta Winiarska, mawi 2013-06-02 23:45:00

Już po raz siódmy mieszkańcy naszego miasta bawili się na festynie rodzinnym zorganizowanym przez radomską Straż Pożarną. Na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje i konkursy z nagrodami.

Pokaz flyboardu wywołał duże zainetresowanie

Wystawa samochodów bojowych, pokazy akcji gaśniczych i ratowniczych, „cięcia wodą” i „tańca strumieni wodnych”, nauka udzielania pierwszej pomocy - to tylko niektóre z punktów programu imprezy, która w niedzielę odbyła się nad zalewem na Borkach.

Festyn był doskonałą okazją do zapoznania się z charakterem pracy radomskich strażaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa nowoczesnego sprzętu gaśniczego. Nie brakowało chętnych do obejrzenia wnętrz wozów bojowych, w tym pojazdu Lotniskowej Straży Pożarnej z Sadkowa.

Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość wypróbowania własnych sił w zawodzie strażaka. Najdzielniejsi otrzymali certyfikaty z podpisem komendanta. Atrakcją imprezy był też dynamiczny pokaz flyboardu na zalewie.

Imprezie towarzyszyły I Powiatowe Zawody Pożarnicze Jednostek OSP z zakresu ratownictwa medycznego. Rywalizacja rozgrzała nie tylko strażaków ale i liczną publiczność. A, że tuż obok rozbił się też Cyrk "Zalewski", więc po popisach strażackich chętni mogli wybrać też ten rodzaj rozrywki.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOKU. ZRÓB TO TERAZ >>>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap