Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Szpital tymczasowy gotowy do ponownego otwarcia

dm, portalsamorzadowy.pl 2021-09-27 15:05:00

Radomski Szpital Specjalistyczny jest przygotowany do ponownego otwarcia w przyszłym tygodniu szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa 9 osób z koronawirusem - poinformował dyrektor szpitala, Marek Pacyna.

"Prowadzimy rekrutację lekarzy, pielęgniarek i salowych do szpitala tymczasowego. Na ten moment nie ma żadnych problemów z kadrą. Szpital będzie gotowy na 4 października" - powiedział Pacyna na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Radomia.

Od przyszłego poniedziałku będzie gotowych pierwszych 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych.

"Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy uruchamiać kolejne miejsca. W sumie szpital dysponuje 80 łóżkami dla pacjentów niewymagających leczenia respiratorowego i 20 z podłączeniem do respiratorów" - wyjaśnił Pacyna.

Obecnie chorzy na COVID-19 przyjmowani są 26-łóżkowy oddział obserwacyjno-zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana, na którym dla chorych z koronawirusem wydzielono 10 łóżek.

W poniedziałek na oddziale tym przebywało 9 pacjentów, z czego 7 to osoby nieszczepione przeciwko COVID-19.

Szpital tymczasowy, podobnie jak podczas trzeciej fali pandemii, będzie funkcjonował w nowowybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza.

Szpital został otwarty pod koniec marca. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W lipcu, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala została zawieszona. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego szpital ma ponownie ruszyć 4 października.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych