Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Szpital na Józefowe komentuje wstrzymanie przyjęć na oddziale

cir 2021-09-15 08:10:00

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia na Kliniczny Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Pierwsza poinformowała o tym Zebrra.tv Władze szpitala wydały oświadczenie w tej sprawie. Publikujemy jego treść, przesłaną przez rzeczniczkę placówki, Karolinę Gajewską.

"Faktycznie mamy problemy kadrowe w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Przy obecnym składzie lekarzy jesteśmy w stanie zapewnić prace bloków operacyjnych oraz zespołu reanimacyjnego, jednak nie mamy możliwości zabezpieczenia pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej oddział ten wznowił przyjęcia. Jak tylko się to stanie, od razu poinformujemy Państwa o tym.

Decyzją Zarządu Szpitala pacjenci wymagający leczenia respiratorowego, zostali przekazani do oddziałów, które posiadają łóżka intensywnej terapii. Sytuacja jest pod kontrolą. Zwróciliśmy się do ościennych szpitali z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów wymagających intensywnej terapii. O sprawie poinformowaliśmy również wojewodę mazowieckiego.

Jednocześnie chcemy podkreślić i uspokoić mieszkańców Radomia i powiatu, że pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy medycznej, w sytuacji zagrożenia życia, taką pomoc otrzymają.

Sytuacja w OAiIT jest tymczasowa i niebawem ogłosimy Państwu wznowienie pracy tego oddziału."

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych