Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Szpital na Józefowe komentuje wstrzymanie przyjęć na oddziale

cir 2021-09-15 08:10:00

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia na Kliniczny Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Pierwsza poinformowała o tym Zebrra.tv Władze szpitala wydały oświadczenie w tej sprawie. Publikujemy jego treść, przesłaną przez rzeczniczkę placówki, Karolinę Gajewską.

"Faktycznie mamy problemy kadrowe w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Przy obecnym składzie lekarzy jesteśmy w stanie zapewnić prace bloków operacyjnych oraz zespołu reanimacyjnego, jednak nie mamy możliwości zabezpieczenia pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej oddział ten wznowił przyjęcia. Jak tylko się to stanie, od razu poinformujemy Państwa o tym.

Decyzją Zarządu Szpitala pacjenci wymagający leczenia respiratorowego, zostali przekazani do oddziałów, które posiadają łóżka intensywnej terapii. Sytuacja jest pod kontrolą. Zwróciliśmy się do ościennych szpitali z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów wymagających intensywnej terapii. O sprawie poinformowaliśmy również wojewodę mazowieckiego.

Jednocześnie chcemy podkreślić i uspokoić mieszkańców Radomia i powiatu, że pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy medycznej, w sytuacji zagrożenia życia, taką pomoc otrzymają.

Sytuacja w OAiIT jest tymczasowa i niebawem ogłosimy Państwu wznowienie pracy tego oddziału."

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych