Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Szczepienia dzieci i młodzieży w radomskim szpitalu

dm 2021-06-11 08:25:00

Osoby, które oczekują na podanie drugiej dawki preparatu Moderna i mają problem z jej przyjęciem w innych placówkach z powodu np. przesuwania przez nie terminu, mogą uzgodnić telefonicznie termin podania drugiej dawki w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - tel. 792 568 224 - informuje Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy miejskiej placówki.

Szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Dziecku podczas szczepienia musi towarzyszyć opiekun, dziecko jest kwalifikowane do szczepienia przez lekarza, szczepienia dzieci odbywają się tylko i wyłącznie w Poradni Dziecięcej RSzS w budynku przy ul. Lekarskiej 4.

WAŻNE - dzieci zapisane na szczepienie w innym punkcie szczepień zostaną przepisane do punktu przy ul. Lekarskiej 4 z zachowaniem dotychczasowego (czyli już ustalonego) terminu szczepienia. Szczepienia dzieci odbywają się codziennie w godzinach od 8:00 do 20:00

Szczepienia osób w wieku od 16 r.ż.

Przed szczepieniem ze strony www.gov.pl należy pobrać i wypełnić kwestionariusz przed szczepieniem dla osoby niepełnoletniej.

Podczas szczepienia nie jest wymagana obecność opiekuna; osoba w wieku od 16 lat musi posiadać pisemną zgodę opiekuna na wykonanie szczepienia.

Druga dawka szczepionki Pfizer dla osób, które pierwszą dawkę szczepionki mają otrzymać od dnia 14 czerwca 2021.

Możliwe, że w zależności od dostępności szczepionki termin podania pierwszej dawki zostanie przyspieszony.

Termin podania drugiej dawki zostaje skrócony do trzech tygodni. Osoby zapisane oraz zaszczepione pierwszą dawką mogą się spodziewać przyspieszenia terminu, jednakże o ewentualnej zmianie terminu poinformują zainteresowanych telefonicznie punkty szczepień - dodaje na zakończenie radomski szpital.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych