Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

''Sytuacja epidemiologiczna w szpitalu staje się coraz trudniejsza''

dm 2021-11-10 15:37:00

Poniżej publikujemy w całości komunikat Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego ws. sytuacji epidemiologicznej w placówce na Józefowie.

"Od kilkunastu dni obserwujemy intensywny wzrost hospitalizacji pacjentów z dodatnim wynikiem w kierunku COVID-19. Prognozowana IV fala pandemii nabiera tempa, co sprawia, że sytuacja epidemiologiczna w szpitalu staje się coraz trudniejsza.

Obecnie, w różnych oddziałach szpitalnych hospitalizowanych jest 51 osób z dodatnim wynikiem na obecność SARS-CoV-2. W ok. 80 procentach są to osoby niezaszczepione. Pacjenci są izolowani i przebywają w oddziałach zgodnie ze swoją podstawową jednostką chorobową, z którą trafili do szpitala.

Zgodnie z zaleceniami Wojewody Mazowieckiego szpital ma udzielać świadczeń zdrowotnych pacjentom podejrzanym o zakażenie koronawirusem i pacjentom z potwierdzonym zakażeniem we własnym zakresie.

Przypominamy o ograniczeniu odwiedzin pacjentów oraz przestrzeganiu obowiązujących zasad epidemiologicznych. Jednocześnie zachęcamy do szczepień p./COVID-19 w szpitalnym punkcie szczepień, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Posiadamy preparat firmy Pfizer. Realizujemy też trzecią, przypominającą dawkę szczepionki. Szczepienia realizowane są na bieżąco, bez konieczności zapisywania się. Punkt szczepień znajduje się w głównym budynku szpitala."

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych