Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Sukces pierwszego rocznika absolwentów prawa UTH w Radomiu

dm, UTH 2021-06-04 15:30:00

Departament Zawodów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości przedstawił raport w którym zawarta jest szczegółowa analiza wyników egzaminów wstępnych w roku 2020 r na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą.

Decyzje o podjęciu kolejnego kroku na niełatwej ścieżce kariery w zawodach prawniczych w 2000 roku podjęło 16 absolwentów studiów stacjonarnych po raz pierwszy w historii naszego wydziału kończących studia na tym kierunku. Uczelnia w pierwszym roku nie prowadziła kształcenia na studiach niestacjonarnych. Tylko jeden rocznik absolwentów i brak studiów niestacjonarnych w badanym okresie sprawił iż nasza uczenia znalazł się w gronie uczelni, których z ogólniej liczby przystępujących do egzaminów( często wielokrotnie) było mniej niż 3%. Należy jednak podkreślić , iż w tej wyodrębnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości kategorii znaleźliśmy się na pierwszym miejscu, ze wskaźnikiem zdawalności 62,5%, wyprzedzając inne renomowane uczelnie.

Największym zainteresowaniem naszych absolwentów cieszyła się aplikacja adwokacka – 8 osób, notarialna 4 osoby, radcowska 3 osoby, oraz komornicza 1 osoba. O dobrym przygotowaniu absolwentów świadczy nie tylko wysoki wskaźnik zdawalności, ale także wysoka zgodność ocen na dyplomie z wynikami egzaminu. Nie tylko studenci z piątką na dyplomie, którzy przystąpili do egzaminu zdali bez problemów.

Raport Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdza wysoką jakość kształcenia na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji UTH Radom - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych