Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

Starosta radomski ze Złotym Krzyżem Zasługi

dm, radompowiat.pl 2021-06-01 10:35:00

Starosta radomski Waldemar Trelka otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, który wręczył mu Prezydent RP Andrzej Duda. Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w ogrodach belwederskich.

Waldemar Trelka od 2006 roku jest reprezentantem mieszkańców w Radzie Powiatu Radomskiego. W latach 2010-2013 pełnił funkcję wicestarosty radomskiego, odpowiedzialnego między innymi za służbę zdrowia. Od wyborów samorządowych w 2018 roku pełni funkcję Starosty Radomskiego. Z jego inicjatywy w 2019 roku opracowano koncepcję rozbudowy, a następnie w 2020 roku rozpoczęto budowę nowego pawilonu zabiegowego szpitala powiatowego im. Marii i Lecha Kaczyńskich - Pary Prezydenckiej w Pionkach. Samorząd powiatowy rozpoczął również gruntowną modernizację drugiego szpitala powiatowego w Iłży. Zainicjował również budowę Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego, utworzenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz Powiatowego Instytutu Kultury - czytamy na fanpage'u Powiatu Radomskiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych