Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Sonda publiczna w sprawie obsługi komunikacyjnej ulicy Szydłowieckiej

dm, MZDiK 2021-08-03 15:22:00

Która linia autobusowa będzie poprowadzona przez rozbudowaną ulicę Szydłowiecką? W dniach od 2 do 10 sierpnia magistrat organizuje publiczną sondę, której wyniki mają pomóc w wyborze najkorzystniejszego dla mieszkańców tej okolicy rozwiązania. Wśród propozycji znalazły się korekty tras autobusów komunikacji miejskiej linii 5, 17, 18 lub 25.

- Gdy rozpoczynaliśmy przebudowę ulicy Szydłowieckiej, zapowiadaliśmy, że w tę część miasta zostaną skierowane autobusy komunikacji miejskiej. Zależy nam na tym, aby nowe połączenie, które chcemy uruchomić już we wrześniu, odpowiadało w jak największym stopniu oczekiwaniom pasażerów - mówił Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta.

Zainteresowani mieszkańcy będą mieli do wyboru cztery propozycje - dwie przygotowane przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz dwie na podstawie innych sugestii. Proponowane rozwiązania to wydłużenie podstawowych kursów linii 5 od ulicy Kieleckiej przez Szydłowiecką do Wielkopolskiej (pętla w sąsiedztwie szkoły, kościoła i okolicznych firm), skierowanie co drugiego kursu linii 17 od ulicy Starokrakowskiej przez Szydłowiecką do Pruszakowa (pozostałe kursy pozostałyby na Potkanowie, gdzie byłyby uzupełnione przedłużoną trasą linii 18), wydłużenie trasy linii 18 z dworca PKP przez ulice 1905 Roku, Limanowskiego, Starokrakowską i Szydłowiecką na Pruszaków bądź wydłużenie trasy linii 25 z Potkanowa przez ulice Stalową, Starokrakowską oraz Szydłowiecką - również do pętli na Pruszakowie. Ankieta zawiera między innymi przewidywane maksymalne częstotliwości kursowania linii - w zależności od wariantu wyboru.

W sondzie można wziąć udział poprzez wypełnienie ankiety w formie elektronicznej - poprzez przesłanie jej na adres konsultacje@umradom.pl bądź w formie papierowej - w Biurze Rady Miejskiej (Rynek 1), Biurze Obsługi Mieszkańca (Urząd Miejski - ulica Kilińskiego 30, pokój 19), Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej (ulica Żeromskiego 53 - pokój 104 i ulica Struga 1) oraz w Centrum Informacji Turystycznej (ulica Rwańska 16). W ramach sondy odbędą się także spotkania, w których będą też uczestniczyli pracownicy MZDiK. Harmonogram tych spotkań:

- 5 sierpnia (czwartek) w godzinach 16:30-18:30 w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Szydłowieckiej i Starokrakowskiej,
- 7 sierpnia (sobota) w godzinach 10:00-12:00 przy skrzyżowaniu ulic Szydłowieckiej i Nadrzecznej (obok skansenu),
- 8 sierpnia (niedziela) w godzinach 11:45-13:45 przy ulicy Starokrakowskiej 144 (obok kościoła Miłosierdzia Bożego).

Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie przede wszystkim mieszkańców Pruszakowa, Jeżowej Woli oraz Potkanowa, jak również wszystkich tych pasażerów komunikacji miejskiej, którzy w tym rejonie na przykład pracują lub spędzają swój wolny czas. Ze względu na to, iż oczekiwania pasażerów są bardzo różne, powinna tu zadecydować większość. Przypominamy jednocześnie, że w podsumowaniu sondy Urząd Miejski w Radomiu - jako jej organizator - będzie brał pod uwagę wyłącznie opinie przedstawione w ankietach, a nie komentarze pojawiające się na forach internetowych!

Załącznik: ankieta sondy publicznej (kliknij tutaj, by zapisać lub otworzyć plik PDF w nowym oknie). Mapki tutaj.

MZDiK

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych