Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

SLD w obronie ogródków działkowych

dag 2012-07-16 09:00:00

Sojusz Lewicy Demokratycznej w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego do Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych będzie bronił ogródków działkowych. "Rozpoczynamy przygotowania, tak, aby w najbliższym czasie, złożyć w Sejmie kolejny projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych zabezpieczającej ich istnienie" - czytamy w nadesłanym przez SLD oświadczeniu.

"Zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny w dniu 11.07.2012 r. zgodności z Konstytucją niektórych zapisów Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych zmierza wprost do usunięcia ważnych gwarancji prawnych zabezpieczających interesy miliona polskich rodzin użytkujących obecnie działki, w prawie pięciu tysięcy ogrodach, a następnie ich likwidacji."

Członokwie SLD uważają, że od 20 lat ta idea jest nieustannie atakowana przez środowiska prawicowe. "Do nich dołączyły grupy biznesowe szukające swoich korzyści w likwidacji ogrodów działkowych. A obecnie pod pozorem zachowania zgodności z Konstytucją po raz kolejny podjęto działania wymierzone w podstawowe prawa konstytucyjne milionowej rzeszy obywateli. 

Przez cały ten czas Sojusz Lewicy Demokratycznej, stawał w obronie ogrodów działkowych. Odpieraliśmy kolejne próby zniszczenia samorządu działkowego i zawłaszczenia jego dorobku, które podejmowano w interesie bogatych kosztem tych polskich rodzin, które korzystają i cieszą się z funkcjonowania ogrodów działkowych.

W 2005 roku w czasie swoich rządów SLD doprowadził do uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, która w pełni zabezpieczała prawa i interesy działkowców i ich ogrodów. Dzięki niej Polska zajmuje dziś czołowe miejsce w Europie, jako kraj o najbardziej rozwiniętym ogrodnictwie działkowym, który stanowi formę zabezpieczenia socjalnych interesów rodzin.

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie pozwoli na likwidację ogrodów działkowych w Polsce. Rozpoczynamy przygotowania, tak, aby w najbliższym czasie, złożyć w Sejmie kolejny projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych zabezpieczającej ich istnienie. W tej sprawie będziemy szeroko konsultować się z licznym środowiskiem polskich działkowców. "

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych