Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Sklep socjalny nie tylko dla korzystających z pomocy społecznej

dm, UM Radom 2021-06-09 18:00:00

Sklep socjalny w Radomiu jest już dostępny nie tylko dla osób korzystających z pomocy społecznej. Zakupy mogą tam robić również seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, a także osoby, które doświadczają tymczasowych trudności finansowych i życiowych z powodu nagłej utraty pracy, utraty mienia lub zdrowia w wyniku pożaru czy zdarzenia losowego.

Liczba zaświadczeń dla osób spełniających te warunki jest jednak ograniczona. Aby sprawdzić dostępność i otrzymać zaświadczenie, należy zgłosić się bezpośrednio do pracownika sklepu socjalnego w Radomiu przy ul. Warzywnej 23 lub zadzwonić pod numer telefonu: 608 487 904 w godzinach 10:00-15"00 w dni powszednie.

Jeśli, z uwagi na pandemię lub stan zdrowia, senior lub osoba niepełnosprawna nie może zrobić zakupów samodzielnie, to może skorzystać z pomocy bliskich, opiekunów lub wolontariuszy Fundacji "Droga życia". W celu sprawdzenia dostępności wolontariuszy, należy zadzwonić pod numer telefonu: 608 487 904.

Osoby, które aktualnie korzystają z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą dalej zgłaszać się o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupów w sklepie socjalnym do pracownika socjalnego z wybranego Zespołu Pracy Socjalnej, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Szczegółowa lista Zespołów Pracy Socjalnej w Radomiu dostępna jest na stronie http://www.mops.radom.pl/.

Sklep socjalny w Radomiu czynny jest w poniedziałki i czwartki w godzinach od 12:00 do 17:00 i we wtorek, środę i piątek w godzinach od 10:00 do 15:00 przy ul. Warzywnej 23. Przypomnijmy, że sklep socjalny powstał przy finansowym wsparciu Gminy Miasta Radomia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych