Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

Ruszyła miejska sieć hotspotów

dm, UM Radom 2021-11-13 12:19:00

Można już korzystać z miejskiej sieci hotspotów uruchomionych w ramach projektu "Publiczny internet dla każdego na terenie Gminy Miasta Radomia".

Foto: UM Radom

Mieszkańcy mają zapewniony powszechny dostęp do bezpłatnego internetu poprzez 12 publicznych punktów dostępowych, w tym sześć zewnętrznych i sześć wewnętrznych.

Bezpłatny dostęp do internetu można uzyskać przed wejściami do czterech budynków Urzędu Miejskiego w Radomiu, tj. od ul. Kilińskiego 30, ul. Żeromskiego 53, ul. Moniuszki 9 oraz na Rynku - przed Ratuszem, a także na Placu Jagiellońskim przed teatrem oraz na ul. Żeromskiego przy fontannach.

Z hotspotów można również korzystać w budynkach urzędu. Sieć hotspotów działa w lokalizacjach, z których najczęściej korzystają petenci: holach, korytarzach oraz foyer sali koncertowej. Punkty dostępowe spełniają wszystkie wymagania dla publicznego WiFi. W miejscach objętych zasięgiem bezprzewodowej sieci, urządzenia mobilne wykrywają sieć WIFI o identyfikatorze „PUBLICZNY INTERNET DLA KAŻDEGO”. Przy próbie połączenia z siecią użytkownik zostanie przekierowany na stronę, gdzie konieczne będzie zapoznanie się z regulaminem korzystania z publicznych i darmowych punktów dostępowych hotspot na terenie Gminy Miasta Radomia. Po potwierdzeniu zapoznania się z regulaminem i autoryzacji w sieci użytkownik będzie miał możliwość bezpłatnego korzystania z dostępu do Internetu.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej miasta pod adresem: wi-fi.umradom.pl. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w kwocie ponad 51 tys. złotych i z budżetu państwa - ponad 12 tys. zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych