Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

dm, UM Radom 2021-09-20 15:53:00

Od wtorku, 21 września radomscy seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Akcja profilaktyczna rozpocznie się o godzinie 14:30 w laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana 1. Szczepienia będą prowadzone w godzinach 14:30 - 18:00. Szpital, podobnie jak w zeszłym roku kupił 2,5 tysiąca dawek szczepionki.

Z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 lat i są zameldowani w Radomiu. Aby przyjąć szczepionkę trzeba być zdrowym. Konieczne będzie okazanie dowodu osobistego. Osoby zgłaszające się na szczepienie powinny przed wejściem do laboratorium zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę zasłaniającą dokładnie usta i nos.

Seniorzy, którzy w ostatnich dniach zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 powinni od daty przyjęcia szczepionki odczekać 14 dni.

Przypomnijmy, że akcję bezpłatnych szczepień dla seniorów Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje na zlecenie Gminy Miasta Radomia. Program „Stop grypie" jest skierowany do mieszkańców Radomia, którzy ukończyli 65 lat, ponieważ to właśnie starsze osoby - jak przypominają specjaliści - są bardziej narażone na powikłania po grypie. Radom jest jednym z liderów wśród samorządów w zakresie profilaktyki grypy. Co roku z bezpłatnych szczepień korzysta kilka tysięcy osób. Akcja profilaktyczna „Stop grypie” jest prowadzona w Radomiu od kilkunastu lat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych