Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Rusza Free(Ra)dom Festiwal

dm, UM Radom 2021-06-08 15:45:00

Koncerty, wystawy, warsztaty literackie i filmowe oraz spotkania ze znakomitymi gośćmi znalazły się w programie rozpoczynającego się Free(Ra)dom Festiwalu, który potrwa niemal do końca miesiąca.

- Festiwal wolności to projekt ściśle związany z kolejną rocznicą Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76. Chcemy kolejny raz mocno wyeksponować wartości, które przyświecały temu protestowi i przypomnieć, że Radom jest bardzo ważnym miastem na europejskiej drodze do wolności. Rozpoczynamy w covidowym czasie od szeregu mniejszych wydarzeń. Mam jednak nadzieję, że z czasem festiwal będzie się rozrastał i mocno promował zarówno nasze miasto, jak i takie wartości, jak niepodległość czy wolność człowieka - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W organizację Free(Ra)dom Festiwalu włączyły się wszystkie radomskie placówki kultury. Na Placu Corazziego już została ustawiona wystawa prac Szymona Szymankiewicza, a w piątek w Kamienicy Deskurów zostanie otwarta wystawa "Portrety i metafory życia". W programie znalazły się także m.in. koncerty, warsztaty, pokazy i spotkania m.in. z Hirkiem Wroną, Arturem Andrusem i Tomaszem Sianeckim, Jankiem Melą, Martą Frej czy Szymonem Szymankiewiczem. Będzie też wspólne śpiewanie największych przebojów lat 80-ych.

- Chcemy, aby czerwiec w Radomiu był miesiącem wolności. Na pewno miasto w tym czasie będzie żyło. Liczę na to, że organizowane wydarzenia spotkają się z dobrym przyjęciem i w kolejnych latach, już bez tych covidowych ograniczeń, będziemy mogli iść w kierunku dużego festiwalu, z dużymi nazwiskami- mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

Program festiwalu znajduje się tutaj.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych