Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Rozbój w centrum miasta. Są zatrzymani

dm, KMP Radom 2021-08-03 15:19:00

Trzej mieszkańcy powiatu radomskiego - decyzją sądu - najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie po rozboju, którego się dopuścili w ostatnich dniach. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach czterech napastników zaatakowało w nocy dwóch mężczyzn w centrum miasta. Zaczepili pokrzywdzonych, aby Ci przekazali im pieniądze. Gdy odmówili doszło do szarpaniny, doprowadzili ich do stanu bezbronności i sprawcy zabrali jednemu z pokrzywdzonych pieniądze, a także chcieli zabrać plecak.

Zauważył to operator monitoringu miejskiego i poinformował o zajściu policjantów. Krótko po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, jednego ze sprawców zatrzymali policjanci z Komisariatu I Policji w Radomiu. Jeszcze tej samej nocy w ręce policjantów trafiło kolejnych dwóch sprawców - wszyscy byli nietrzeźwi. Natomiast kolejnego dnia został zatrzymany ostatni z napastników.

To mieszkańcy powiatu radomskiego w wieku od 17 do 20 lat. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Wobec trzech zatrzymanych (19-20 lat) sąd zastosował tymczasowy areszt na czas 2 miesięcy. Natomiast wobec 17-latka zastosowano policyjny dozór.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych