Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

''Rewitalizacja'' odzyska znaczną część skradzionych pieniędzy

dm, onet.pl 2021-07-28 07:37:00

Dzięki sprawnym działaniom śledczych, radomska "Rewitalizacja" odzyska znaczną część skradzionych pieniędzy. Chodzi o ponad milion złotych, jakie grupa przestępcza wyprowadziła z tej miejskiej spółki, stosując metodę "na policjanta". Resztę kwoty władze "Rewitalizacji" chcę otrzymać w ramach ubezpieczenia.

O tej zuchwałej kradzieży głośno było pod koniec marca tego roku. Jak już informowaliśmy, z księgową spółki miejskiej "Rewitalizacja" skontaktowali się oszuści. Mieli podać się za funkcjonariuszy CBŚ i przekonać kobietę, że pieniądze firmy są zagrożone. Dlatego ta wykonała ponad dwadzieścia przelewów na podane przez nich konto. Gdy zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła sprawę na policje.

Jak się okazało, łupem przestępców padło ponad półtora mln zł. Księgowa została zwolniona karnie, a później odwołany został też prezes spółki. Nowy szef "Rewitalizacji" zajmował to stanowisko tylko przez kilka miesięcy, bo jak także informowaliśmy, został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzuty korupcyjne związane z jego poprzednią pracą.

"Rewitalizacja" odzyska większość skradzionych pieniędzy

Teraz władze Radomia i pełniąca obowiązki prezesa "Rewitalizacji" Barbara Łopyta przekonują, że sytuacja spółki jest zła, ale nie beznadziejna, dlatego, że większość pieniędzy przejętych przez oszustów lada moment wróci na konto firmy.

- Spółka otrzymała niedawno pismo z prokuratury okręgowej, w którym chce nam zwrócić 60 mln 2 tys. zł oraz 6 tys. 52 euro. Z rozmów wiemy, że kwoty te wpłyną na konto na początku sierpnia - przekazała Barbara Łopyta. - Różnica, czyli 434 tys., spółka będzie próbowała odzyskać od ubezpieczyciela w ramach polisy ubezpieczeniowej - dodała, jednocześnie zapewniając, że w spółce wprowadzono nowe procedury. Do autoryzowania przelewów potrzebne są teraz dwie osoby.

Dodajmy, że w tym tygodniu rada nadzorcza spółki ma podjąć decyzję o tym, kto dalej będzie nią kierował. Wraz z końcem lipca wygasa bowiem delegacja Barbary Łopyty.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych