Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Rekordowy Budżet Obywatelski

dm, UM Radom 2021-06-22 16:55:00

Rekordowa liczba radomian wzięła udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy oddało aż 20 665 osób.

- Najpierw na karcie do głosowania znalazło się rekordowo dużo projektów, a teraz mamy rekordową liczbę głosujących. Widać, że zaangażowanie radomian rośnie wraz z realizacją kolejnych obywatelskich inicjatyw. W zeszłym roku wygrało ponad 50 projektów. Mieszkańcy zobaczyli, że na prawdę warto głosować, i że Budżet Obywatelski pozwala zmieniać najbliższe otoczenie - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

W tym roku zdecydowana większość głosów została oddana przez internet. Tradycyjną formę polegającą na wypełnieniu papierowej karty do głosowania wybrało tylko 99 osób.

- Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej mamy czas na ogłoszenie wyników do 20 lipca, ale ponieważ większość głosów została oddana przez internet, myślę, że zrobimy to zdecydowanie wcześniej - zapowiada Mateusz Tyczyński.

Przypomnijmy, że na karcie do głosowania znalazło się 314 projektów zgłoszonych przez radomian. Na realizację zwycięskich zostanie przeznaczona kwota 7 mln 250 tys. złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych