Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Radomska szkoła ze światowym rozmachem

kk, radom.pl 2013-02-26 11:00:00

Zespół Szkół Technicznych w pełni zasługuje na miano szkoły otwartej na świat, zarówno za sprawą aktywności w międzynarodowym programie Partners In Learning, realizowanym przez Microsoft, jak i konsekwentnie, od dziesięciu lat prowadzonej  wymiany uczniów z francuską szkołą średnią Lycee les Lombards z miejscowości Troyes.

W marcu Zespół Szkół Technicznych już po raz dziesiąty odwiedzą uczniowie z Francji. Współpraca kierowanym wówczas przez dyrektora Stanisława Nitka ZST z Lycee les Lombards rozpoczęła się w 2003 roku. Na spotkaniach roboczych nauczyciele francuskiej i polskiej szkoły wspólnie rozpoczęli pracę nad projektem językowym programu edukacyjnego Unii Europejskiej Socrates Comenius. Była to pierwsza wymiana uczniowska.

Po zakończeniu projektu, nie zakończyła się jednak współpraca szkół. Przez kolejne lata uczniowie brali i ciągle biorą udział w wyjazdach do zaprzyjaźnionych już szkół. Radomscy uczniowie, wyjeżdżając do Troyes, mieszkają u swoich francuskich kolegów, biorą udział w zajęciach w ich szkole, a następnie odwzajemniają im się przyjęciem ich u swoich rodzin i nauką w Zespole Szkół Technicznych.

Nie tylko uczą się w szkole. Zwiedzają kraje, poznają kulturę i zwyczaje. Polacy oglądają Paryż, a ich francuscy partnerzy zwiedzają Kraków i Auschwitz.

Wielokrotnie w naszym portalu informowaliśmy już o realizowanej przez ZST współpracy z Microsoft. Szkoła uczestniczy w programie Microsoft Partners in Learning i jest jedyną polską placówką należącą do grona 67 szkół Pathfinder z całego świata. Dzięki zawartej umowie z nowych technologii informatycznych Microsoft będą mogły korzystać wszystkie radomskie szkoły, ich nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęta współpraca daje możliwości rozwoju nauczycieli i uczniów, wprowadzenia nowych technologii informatycznych do radomskich szkół oraz pozwoli nauczycielom w przygotowaniu uczniów do realiów życia i pracy w XXI w.

Warto przy tej okazji wspomnieć o reprezentacji szkoły w pilotażowym programie pod nazwą Microsoft Partners in Learning Appathon Competition i związanym z nim udziałem nauczyciela przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół Technicznych w przeprowadzonych w Londynie w styczniu tego roku finałowych zawodach dotyczących opracowania  innowacyjnej edukacyjnej aplikacji przeznaczonej na platformę Windows 8. Zakwalifikowanych do nich zostało najlepszych 21 wstępnych projektów edukacyjnych aplikacji stworzonych przez nauczycieli z różnych krajów europejskich. Poza reprezentantem naszego kraju do konkursu przystąpili także nauczyciele m.in z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Belgii, Danii, Portugalii, Grecji, Serbii, Słowenii, Estonii, Rumunii i Ukrainy. Michał Czarnecki, reprezentujący radomską szkołę,  zajął 10 miejsce za opracowanie aplikacji do zapamiętywania par liczb – Mat Memo Game.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych