Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Radomscy studenci i uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie

dm 2021-06-10 09:50:00

Studenci filologii angielskiej UTH w Radomiu oraz uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, biorą udział w międzynarodowym projekcie "Stepping up to Global Challenges, Learning English While Fighting COVID19", koordynowanym przez Magdalenę Dygałę.

Projekt poświęcony jest nauce języka angielskiego poprzez działania na rzecz walki z izolacją (spotkania międzynarodowe) oraz promowanie odpowiedzialnego zachowania poprzez tworzenie filmów i plakatów w języku angielskim. Przedsięwzięcie zapewnia studentom możliwość ćwiczenia języka angielskiego poprzez zadania projektowe z wykorzystaniem platform cyfrowych. Projekt ma na celu monitorowanie narracji studentów z różnych instytucji i środowisk kulturowych.

Działania te pozwolą studentom na wymianę doświadczeń związanych z pandemią. Ten trudny czas, zmusza nas do zamknięcia, ale niekoniecznie do izolacji, zachęca do tworzenia wirtualnych mostów, które umożliwiają przekraczanie fizycznych granic.

Projekt został zgłoszony do konkursu i uzyskał grant w wysokości 10.000,00 €.

Zadania projektowe:

Studenci z wydziału filologii angielskiej (UTH Radom), pielęgniarstwa i marketingu (Uniwersytet Viseu w Portugalii) oraz psychologii (Uniwersytet Ege w Turcji) stworzą ulotki i plakaty na temat COVID-19 i jego wpływu na studentów z różnych krajów. W tym celu opublikują swoje prace na stronie SGC2, aby uzyskać komentarze od swoich i innych grup. Następnie wspólnie ze studentami z Turcji i Portugalii stworzą filmiki, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie filmowym. Celem konkursu jest ukazanie, że wszyscy jesteśmy obywatelami świata, borykamy się z tymi samymi lękami, a komunikowanie się w języku angielskim zbliża ludzi i ostrzega innych przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Jury w II etapie konkursu, to wykładowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie oraz autorzy książek z Wielkiej Brytanii i USA (Jon Hird, John Huges, Kieran Donaghy, Rob Howard).

W październiku 2021 r zadania grup projektowych zostaną zaprezentowane na międzynarodowej konferencji, podczas której poznamy zwycięską grupę. Efektem projektu będzie publikacja e- książki. Planowany termin publikacji: styczeń 2022 r.

Zespół nauczycieli koordynujących międzynarodowy projekt:

1. Magdalena Dygała – Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu;
2. Maria José Antunes – Uniwersytet Viseu w Portugalii;
3. Susana Amante – Uniwersytet Viseu w Portugalii;
4. lkay Gökçe – Uniwersytet Ege w Turcji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych