Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Przekazała nieznanemu mężczyźnie kilkadziesiąt tysięcy złotych

dm, KMP Radom 2021-08-10 11:45:00

Mieszkanka Radomia uwierzyła w historię opowiedzianą przez telefon o wypadku z udziałem jej zięcia i przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.

Zwykle zaczyna się podobnie. Odbieramy telefon od osoby podającej się za członka rodziny. Mówi, że pilnie potrzebuje gotówki i zwraca się do nas z prośbą o pożyczkę. Tłumaczy, że znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje pieniędzy np. na koszty związane z wypadkiem drogowym. Zaznacza jednocześnie, że sam nie może przyjść po pieniądze, więc gotówkę odbierze jego znajomy. Po jakimś czasie okazuje się, że z prośbą o pożyczkę nie zwracał się do nas nikt z rodziny, ale to przestępcy wykorzystali naszą ufność i życzliwość.

Przekonała się o tym w ostatnich dniach mieszkanka Radomia, która oszustom oddała swoje oszczędności. Do 66-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Tłumaczyła, że jej mąż spowodował wypadek, pilnie potrzebuje pieniędzy. Krótko po tym 66-latka przekazała swoje oszczędności obcemu mężczyźnie.

Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego. Bezwzględnie należy potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych