Piątek 30 września
Honoriusza, Wery, Hieronima
RADOM aktualna pogoda

Przebudowa ulicy Marii Fołtyn z dofinansowaniem

dm, UM Radom 2021-11-30 15:33:00

4 miliony złotych otrzyma Radom z budżetu Województwa Mazowieckiego na przebudowę ul. Marii Fołtyn. Umowę w sprawie dofinansowania podpisali prezydent Radosław Witkowski, marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

- Z punktu widzenia gospodarczego rozwoju naszego miasta jest to bardzo ważna droga. Przebudowy ulicy Marii Fołtyn oczekiwali m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność i tworzący miejsca pracy w tej części miasta. Po budowie układu drogowego na Wincentowie jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie, którym dajmy biznesowi sygnał, że Radom to dobre miejsce do inwestowania - mówił, podpisując umowę w sprawie dofinansowania inwestycji, prezydent Radosław Witkowski.

Dofinansowanie inwestycji to efekt decyzji radnych województwa mazowieckiego, którzy zdecydowali o przyznaniu kolejnego wsparcia dla lokalnych samorządów - przypomina marszałek Adam Struzik. - Okazało się, że potrzeb jest znacznie więcej niż przewidywaliśmy, stąd decyzja o przeznaczeniu kolejnych środków w ramach naszego instrumentu wsparcia. Powstał właśnie po to, aby pomagać gminom i powiatom z Mazowsza w realizacji inwestycji. Samorządy mogą ubiegać się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne m.in. remonty dróg, budynków użyteczności publicznej czy tworzenie miejsc rekreacji. Doskonale wiemy, ze są to inwestycje wielomilionowe i bez naszego wsparcia gminy i powiaty nie mogłyby sobie na nie pozwolić - mówi Adam Struzik.

- Warto podkreślić, że to już kolejne wsparcie. Na początku roku do subregionu radomskiego trafiło 26 mln zł na realizację 16 projektówinfrastrukturalnych. Teraz dofinansowanie otrzymają 22 inwestycje z regionu. Dziś podpisaliśmy umowę na budowę ul. Marii Fołtyn w Radomiu. Droga była w bardzo złym stanie technicznym i wymagała pilnej wymiany całej konstrukcji nawierzchni - dodaje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Prace na ulicy Marii Fołtyn trwają. Kończy się budowa jezdni wraz z kanalizacją. Powstaje też chodnik o szerokości 2 metrów oraz ciąg pieszo-jezdny o szerokości 3,5 metra. Będą również nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, zjazdy do posesjii oświetlenie LED-owe.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych