Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Projekt LIFE Radom Klima przykładem dla innych

cir 2021-05-25 10:33:00

Projekt LIFE Radom Klima został przedstawiony jako przykład opartych na naturze rozwiązań adaptacyjnych realizowanych w Radomiu na Pomorskim webinarium informacyjnym Program LIFE 2021 – 2027”. To zdalne szkolenie odbyło się 19 maja 2021roku, za pośrednictwem platformy ZOOM.

Uczestnicy webinarium

Uczestników powitał Adam Mikołajczyk – dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dyrektor wspomniał właśnie o coraz mniejszych zasobach regionalnych programów operacyjnych i wskazał na znaczenie innych programów unijnych – źródeł europejskiego finansowania realizacji projektów. Trzeba sięgać po środki dystrybuowane centralnie – nie tylko w Polsce, ale również rozdzielane na szczeblu unijnym – w Brukseli.

Program Life jest właśnie zarządzany bezpośrednio przez Komisję Europejską. Polska nie ma zbyt olbrzymich osiągnięć w czerpaniu z zasobów Life, ale sukcesy są. O swych osiągnięciach mówili reprezentanci Krakowa i Radomia.

Wykładowcami byli Andrzej Muter – kierownik Krajowego Punktu Kontaktowego Programu Life w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; moderator spotkania: Monika Cholewczyńska-Dmitruk – kierownik Referatu Programów Międzynarodowych, Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego; Tomasz Pietrusiak – zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego; Katarzyna Jankowska – koordynator projektu w Wydziale Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Radomiu, a także Maciej Nowakowski – zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Więcej na ten temat TUTAJ.

Prezentacja do pobrania TUTAJ

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych