Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Próbne napełnianie minimalną ilością wody zbiornika na Borkach

dm 2021-04-25 15:22:00

Rozpoczęło się próbne napełnianie minimalną ilością wody zbiornika na radomskich Borkach. Pozwoli to na przeprowadzenie testów obciążeniowych urządzeń, w tym m.in. fontann, aeratorów i zamknięć jazu.

Foto: UM Radom

W trakcie napełniania będzie prowadzona stała obserwacja tempa przyrostu poziomu wody w zbiorniku. Testy potrwają około tygodnia. Po ich pozytywnym zakończeniu, nastąpi właściwe napełnianie wodą zbiornika na Borkach - poinformował prezydent Radosław Witkowski.

Z kolei na profilu "Wodociągi Miejski w Radomiu" na Facebooku możemy m.in. przeczytać: "Pierwsza faza napełniania zbiornika odbywać się będzie w tempie nie większym niż 40 cm na dobę, z przepuszczaniem przepływu nienaruszalnego w rzece Mlecznej pod zasuwami na jazie głównym. W trakcie napełniania zbiornika prowadzona będzie stała obserwacja tempa przyrostu poziomu wody w zbiorniku. Wstępne, częściowe napełnianie zalewu Borki służy sprawdzeniu funkcjonowania montowanych w czaszy zbiornika urządzeń, tj.: fontann i aeratorów. Po częściowym napełnieniu wykonawca przystąpi do oczyszczania zbiornika z części pływających, przyniesionych nurtem rzeki. Wstępne czynności sprawdzające przewidziane są na okres najbliższego tygodnia".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych