Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Powstaną nowe mieszkania na wynajem

dm, UM Radom 2022-01-20 15:35:00

Rozpoczęły się przygotowania do budowy 90 nowych mieszkań komunalnych. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowy bloku, który stanie u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka na Michałowie.

- Chcemy zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem. To wyjście naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez radomian, których nie stać na zakup własnego mieszkania - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zwycięzca przetargu będzie miał opracować projekt 9-kondygnacyjnego budynku wraz z niezbędnymi przyłączami do sieci zewnętrznych, czyli instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej, sieci energetycznej oraz sieci teletechnicznych i światłowodowej, a także wewnętrznego układu komunikacyjnego, miejsc parkingowych i otoczenia bloku, w tym placu zabaw.

- Jesteśmy już po rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i mamy zapewnienie, że są pieniądze na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Kiedy otrzymamy projekt i pozwolenie na budowę, będziemy mogli ogłosić przetarg na realizację inwestycji - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na oferty od projektantów Urząd Miejski czeka do 7 lutego. Wykonawca będzie miał na opracowanie dokumentacji 7 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych