Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Powierzchnia płyty radomskiego Rynku do wynajęcia za grosze

dm, radioradom.pl 2021-06-23 07:10:00

Miasto wprowadziło dla restauratorów symboliczną opłatę za dzierżawę 1 mkw. działki na Rynku w Radomiu. Teraz to 1 gr, a oferta dotyczy wyłącznie ogródków gastronomicznych i piwnych.

1 grosz za 1 metr kwadratowy - to nowa stawka najmu powierzchni płyty radomskiego rynku pod ogródki gastronomiczne i piwne - czytamy na radioradom.pl. Miasto wprowadziło w te wakacje symboliczną opłatę za dzierżawę działki na rynku miejskim, celem gospodarczego ożywienia tej części Radomia - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński, odpowiedzialny za inwestycje i kulturę.

Do tej pory radomscy restauratorzy płacili groszową stawkę najmu działek tylko w pasach drogowych - przypomina Tyczyński. Jak dodaje, wprowadzenie opłaty w wysokości 1 grosza za metr kwadratowy dzierżawy również powierzchni samej płyty Rynku, ma zachęcić kolejnych przedsiębiorców do wystawienia ogródków piwnych i gastronomicznych na Mieście Kazimierzowskim.

Wnioski restauratorów o dzierżawę powierzchni płyty Rynku będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych